Jdi na obsah Jdi na menu
 


Seznámení s Hejného matematickou metodou

Ve středu 15. února se v základní škole v Křenovicích konal pod záštitou Místního akčního plánu rozvoje vzdělávání seminář s názvem Základy Hejného matematické metody. Byl určený vyučujícím I. i II. stupně, kteří se doposud s výukou matematiky touto metodou neseznámili. Ale i těm, kteří o zásadních změnách ve své výuce neuvažují, ale případně chtějí využít některé prvky této metody.

Paní lektorka Mgr. Ludmila Šimšíková příjemnou formou seznámila účastníky s východisky Hejného matematiky, se změnou role učitele, s koncepcí učebnic. Na konkrétních příkladech byla ilustrována některá matematická prostředí - z vyučujících se stali žáci a vše si vyzkoušeli na vlastní kůži.  Paní lektorka úžasně dokázala odpovídat na všechny otázky.

web.jpg