Okresní kolo Pythagoriády

10. 6. 2019

Dne 29. května 2019 se ve Vyškově konalo Okresní kolo Pythagoriády, kam ze školního kola postoupili také tři žáci naší školy.

V kategorii 5. tříd reprezentovali naši školu dva soutěžící – Petra Procházková a Tomáš Kramčík. První dobrou zprávou je, že oba se stali úspěšnými řešiteli. Druhou dobrou zprávou je, že dosáhli vynikajícího umístění. Petra se s 10 body z 15 možných umístila na 2. místě. Tomáš nasbíral ještě o bod víc, a tak ho jako vítěze okresního kola můžeme právem považovat za nejlepšího ze všech 17 soutěžících.

V kategorii pro 8. třídy bojoval letošní sběrač rekordního počtu účastí v okresních kolech nejrůznějších olympiád (například zeměpisná, dějepisná, matematická atd.), Václav Huzlík. Z Pythagoriády odešel s další cenou zkušeností a se 7 body z 15.

Všem třem přeji spoustu dalších matematických úspěchů a rozvíjení svého zájmu o matematiku.

Mgr. Ivona Kejíková