Přednáška o drogách pro 9. třídu

Ve čtvrtek 28. 11. jsme s žáky 9. třídy navštívili přednášku, Návykové látky kolem nás, kterou provázel MUDr. Jiří Presl.

V průběhu pořadu jsme se seznámili se všemi oblastmi rizikových návykových látek, jako jsou drogy, alkohol a cigarety. Dozvěděli jsme se také o diagnostice a možnostech pomoci drogově závislým lidem. Celý pořad byl koncipován jako diskuze se studenty, kteří se mohli ptát přímo nebo anonymně na otázky, které je zajímají. Přednáška byla velmi zajímavá a poučná protože žákům byli předneseny konkrétní situace a příklady z praxe a každodenního života lidí, potýkajících se s drogovou závislostí. Věřím, že exkurze se žákům líbila a poskytla jim nezkreslené informace ze světa návykových látek kolem nás.

Mgr. Smejkalová Tereza