Škola v přírodě - 4.ročník

Jindřichov - Pusté Žibřidovice - Hotel Na Trojce / 9. - 14.6.2014 /

Zpráva č.1

9,00 hod.

Odjezd od ZŠ Křenovice se uskutečnil bez větších problémů.Luxusní autobus nejmenované značky nedorazil,ale stará dobrá Karosa/doufám,že to není reklama/ano.Chválím rodiče,protože všechny dokumenty byly v pořádku,léky také,vešky se nevyskytly.

12,05 hod.

Příjeli jsme na hotel.Po velmi dobrém obědě / steak,ameriky,tatarka /,jinak bylo rizoto,jsme se ubytovali.

15,00 hod.

Po pěkné jízdě v autobusu bez klimatizace jsme se přesunuli k bazénu.

19,00 hod.

Na večeři jsme měli sekanou s bramborem.Většina dětí si ještě přidávala.Na vzduchu tráví.Po krátkém osobním volnu nastala osobní hygiena.

22,00 hod.

Jsem vyčerpán.Doufám,že přijde večerka.

Zpráva č.2

7,00 hod. Budíček

Bohužel už v 5,55 hod. budíček obstaraly místní krávy / mám na mysli hospodářská zvířata /.

Po vydatné snídani jsme se vydali do Jindřichova.Byla to ostrá zkouška na celodenní výlet do hor.Ušli jsme 5 km.Byla to nádherná procházka malebným údolím.Po návratu to opět jistil bazén.

13,15 - 15,08 hod.

Rychle se zatahuje,přicházejí hromy a blesky.Začíná trošičku větší bouře.Několik dětí se bojí,jedno pláče.Zaháníme strach zpíváním optimistických písní / Jožin z bažin,Montgomery,Buráky,Želva aj. /.

16,00 hod.

Pomohlo to.Po svačině vyrážíme na horskou prémii.Dvě hodiny klidné chůze.Všichni děti absolovovaly v pohodě.

Po večeři děti měli osobní volno a ve 22,00 hod. proběhla večerka.

Zpráva č.3

Středa - kritický den

7,00 hod.Budíček

Děti ještě spí.Úterní program byl vyčerpávající.Po náročném dni jsme zvolili klid.Dopoledne jsme se  věnovali výtvarné činnosti,trošičku jsme si zasportovali a skončili v bazénku.

13,30 hod.Zahřmělo.

Očekávali jsme opět velkou bouřku.Vyhla se nám.Do večeře jsme hráli stolní hry,sportovali,skákali na trampolíně.

19,00 hod.Řízeček

Děti se posilnili na večerní diskotéku.

22,00 hod.Dobrou noc

Zpráva č.4

7,00 hod.Budíček

Unavené děti stávají až před půl osmou.Počasí nic moc.Výrazně se ochladilo.Nevíme,jeslti bude pršet nebo bude krásně.Raději se dnes nebudeme vzdalovat od hotelu.Dopoledne trávíme různými aktivitami / fotbal,přehazovaná,Mimino,dětské hřiště,trampolína aj. /.

13,00 hod.Oběd

Po obědě začíná jako každý den odpolední klid.Děti nabírají síly na odpolední činnost - čtyřboj a  přetahování lanem.Nejúspěšnější děti dostávají diplomy a drobné odměny.Na ostatní jsme také pamatovali.

19,00 hod.Večeře

Zítra nás čeká vrchol ŠvP - celodenní výlet.Samozřejmě úspěch závisí hlavně na počasí.Tak nám držte palce.

Dobrou.

Zpráva.č.5

7,00 hod.Budíček

Počasí vypadá velice příznivě.Po snídani fasujeme balíček na cestu / někteří ho zkonzumují hned na terase našeho hotelu /.

8,45 hod.Start

Jdeme 2 km rychlé chůze z kopce do Jindřichova.Nasedáme na místní Pendolíno a míříme do Branné.Výlet do hor začíná.

Poznámka:

1.etapa - 2km - Františkov

2.etapa - 3km - Nové Losiny

3.etapa - 3km - Tři kameny  / 925 m.n.m. /

Cíl splněn.Velmi pěkná vyhlídka,z bezpečnostních důvodů děti nejdou až na vrchol.Já jsem se odhodlal.Nahoře se opalovaly dvě slečny / oblečené,věk mé maminky,nordic walking /.

4.etapa - 2km - Pekařov

Perfektně značená turistická stezka.Tráva je vysoká jako já.Raději se stále počítáme.

5.etapa - 2km - Hotel Na Trojce

V 17,00 hod. všichni dorážíme do cíle.Majitel hotelu  rychle reaguje a za 30 minut podává dětem špagety.Dost jim vyhládlo.

17,20 hod.Začíná vydatně pršet.

18,00 hod.Stále prší.

19,35 hod.Déšť přestal.

Zaháji jsme 1. fázi balení zavazadel.

Končím: / prohlídka klíšťat,léky,hygiena aj. /

22,00 Večerka

Zítra už se neozvu.Pokud vše proběhne podle plánu, mezi 11 - 12 ,00 hod.budeme doma.