Jdi na obsah Jdi na menu

Battelfield 2015

V pondělí 25. 5. 2015 se tým Křeni s.r.o. ve složení Vinda Drápal, Aleš Procházka, Lucka Floriánová, Vendula Přikrylová, Kuba Tauber a Robin Neufeld zúčastnil krajského kola soutěže Battlefield.  Battlefield je branná soutěž pro žáky 8. a 9. tříd základních škol vyhlašovaná Československou obcí legionářskou pod patronátem ministra obrany. K dosažení dobrého výsledku bylo nutné znát historii Československého odboje, letošní ročník byl zaměřen na osobnost Jaroslava Šperla a operaci Carbon, potřebná byla znalost morseovky, síla a zdatnost při překonávání lanových překážek ve výškách a v neposlední řadě týmová spolupráce. Družstvo splnilo všechny předpoklady pro dosažení dobrého výsledku a v konkurenci dalších devíti škol obsadilo první místo a přivezlo domů zlatý pohár vítězů. Mimo to postupuje do republikového finále, které se bude konat 18. 6. v Praze.

Přesto, že byla soutěž fyzicky velmi náročná, si ji všichni účastníci velmi užili a pocit vítězství smazal únavu. Zajímavě byly skloubeny historické znalosti se sportovními aktivitami a hlavně se zde ukázala síla týmu. Vzájemné povzbuzování, hecování k lepšímu výkonu a pochvala za úspěch – to byl hnací motor především na těžkých lanových překážkách. Všem soutěžícím patří velká gratulace a přání, ať si stejným způsobem užijí republikové finále.

Regina Kokešová – vedoucí týmu Křeni s.r.o.