Mladí rybáři z Křenovic na kontrolním odlovu

V sobotu 2. 5. 2015 se žáci ZŠ Křenovice, kteří jsou členy rybářského kroužku, zúčastnili kontrolního odlovu ve Vyškově na chovném rybníku Malý Kačenec. Cílem této akce bylo osvojení praktických činností, které neodmyslitelně k rybolovu patří. Děti si navázaly lovební sestavu na plavanou, napíchly červa, zasekly rybu, zdolaly ji a vyprostily háček z rybí tlamy. Přes nepřízeň počasí (zima, slabý déšť) ryby braly a každý si při jejich zdolávání zabojoval. Za 14 dní (16. 5.) se na Malý Kačenec opět vrátíme a vše si zopakujeme. Všichni žáci zvládli testy znalostí z oblasti rybářství, biologie a legislativy, proto v nejbližší době obdrží krajskou povolenku na vody mimopstruhové, a budou tak moci chodit na ryby kdykoli (v doprovodu dospělé osoby). Děkuji Křenovskému občanskému sdružení (KOS) za finanční podporu rybářského kroužku.

Mgr. Ivan Mazáč, vedoucí rybářského kroužku