Na návštěvě

Na konci 1. pololetí (ve čtvrtek 29. ledna 2015) jsme dostaly nejen své první vysvědčení, ale byly jsme v tento den i na netradiční návštěvě.

Místo nám bylo většině velmi blízké, bylo to místní mateřská škola. Každý týden kolem ní chodíme do haly na tělesnou výchovu a byly jsme všechny rády, že se můžeme jít pozdravit se známými tvářemi.

Na setkání jsme budoucím prvňáčkům ukázaly, jak se každý den zdravíme a zahrály jsme jim jednu z pohádek, díky kterým se v 1. třídě učíme poznávat písmenka. Z matematiky jsme tzv. krokováním předvedly, jak se dají zajímavě a v pohybu počítat příklady. Tento způsob si vyzkoušely i naši kamarádi ze školky. Nechyběla ani písnička, kterou jsme děti naučily a společně jsme si všichni zazpívali i několik dalších.

Děkujeme paním učitelkám, že jsme mohly mateřskou školu navštívit a už se těšíme, až v novém školním roce 2015/2016 budeme své kamarády a kamarádky potkávat u nás v základní škole.

děti z 1. třídy