Den naruby

K příležitosti oslav dne učitelů, který proběhl 28. března a také tzv. „apríla“, který připadá na 1. dubna, naše škola ve spolupráci s žáky právě tento den zorganizovala akci Den naruby. Jednalo se o to, že si žáci z druhého stupně mohli vyzkoušet roli učitele a učili jednu hodinu své mladší spolužáky na prvním stupni. Museli se předem domluvit s vyučujícími, jakou látku a učivo budou probírat a danou hodinu a její průběh si sami připravili. Na vlastní kůži si tak vyzkoušeli, co práce učitele obnáší. Zjistili, že se na každou hodinu musí učitel připravit, což vyžaduje mnohdy více času, než si sami mysleli. Někomu se učení podařilo více, někomu méně, ale všichni už se těší, až se akce zopakuje příští rok.

Mgr. Tereza Smejkalová