Jazykově-poznávací zájezd do Londýna

Naše škola klade velký důraz na výuku cizích jazyků, a proto se vybraní žáci 8. a 9. třídy, v termínu 5. 10. – 11. 10. 2015, zúčastnili jazykově-poznávacího pobytu v Londýně. Zahraniční pobyty pro žáky nejsou na naší škole novinkou, ale tento byl obzvláště výjimečný tím, že žáci zde v dopoledních hodinách navštěvovali místní jazykovou školu a učili se anglicky přímo s rodilým mluvčím. Tato zkušenost jistě žáky obohatila, všichni načerpali nové zážitky a nasáli atmosféru tamní školy.

Každý den po vyučování byl naplněn bohatým programem a poznáváním památek Londýna. V průběhu týdne jsme celý Londýn projeli autobusem a viděli tak nejproslulejší místa tohoto velkoměsta. Navštívili jsme observatoř v Greenwichi, kudy prochází nultý poledník a je to tedy místo, odkud se určuje světový čas. Dále jsme viděli expozice v přírodopisném a technickém muzeu, London eye, Westminsterský palác, Big ben a budovu parlamentu, Tower bridge a korunovační klenoty v pevnosti Tower of London, muzeum námořnictví se slavnou lodí Cutty Sark, prošli jsme se londýnskými parky a známými ulicemi v čínské čtvrti Soho a navštívili další zajímavá místa. Od anglického jazyka si žáci neodpočinuli ani večer, protože byli ubytováni v anglických rodinách a užili si tak Anglii se vším všudy, s typickým jídlem a zvyklostmi. Těsně před odjezdem z Velké Británie jsme ve městě Brightonu zavítali do podmořského muzea a měli jsme tu čest absolvovat prohlídku města v anglickém jazyce s průvodkyní. Podívali jsme se také do nádherné bývalé královské rezidence, Royal Pavilionu, která je nezaměnitelná díky své architektuře připomínající Blízký východ. Čas zbyl samozřejmě i na drobné nákupy suvenýrů.

Mgr. Tereza Smejkalová