První den ve škole

I letos proběhlo slavnostní zahájení nového školního roku v sále na Václavské ulici. Prvňáčky přivítal pan starosta. Předal jim pamětní list a tabulku - dárek obecního úřadu. Ve škole už čekaly připravené třídy. Děti usedly do lavic, na kterých měly první učebnice. Našly tu také svačinkový box se zdravou tyčinkou, krabičkou mléka a drobnou hračkou. Je to pozornost od firmy Laktea, našeho dodavatele školního mléka a ovoce do škol. Také KOS přispěl nejmenším žáčkům a věnoval jim písmenkové kostky, které využijeme při nácviku čtenářských dovedností.

Rodiče dostali základní informace nutné pro zdárné zahájení školní docházky. Někteří žáčci již první den ochutnali oběd ve školní jídelně a seznámili se s prostředím školní družiny.

Všem prvňáčkům přejeme, aby se jim ve škole líbilo a práce se jim dařila.

Mgr. Helena Šafářová