Okrskové kolo Zazpívej slavíčku

Úspěch našich žáků v soutěži ve zpěvu lidových písní – okrskové kolo ve Slavkově.

24. 4. 2018 se konalo okrskové kolo XXX. ročníku soutěže ve zpěvu lidových písní. Soutěže ve Slavkově se zúčastnilo 9 žáků naší školy. Mezi silnou konkurencí se naši žáci rozhodně neztratili.

V první kategorii, kde soutěžilo 28 zpěváků, vybojovala Marie Schořová 3. místo a postup do okresního kola.
Ve druhé kategorii žáků 4. a 5. tříd zazářila Kateřina Gajdová, která ve své kategorii zvítězila, Erika Hrubá pak získala pomyslný bronz. Obě též s postupem do okresního kola.
Třetí kategorie žáků 6. až 9. tříd byla méně početná, o to větší byla kvalita výkonů a konkurence. Druhé místo a postup získala Zuzana Matějková, čestné uznání bez postupu Kateřina Pospíšilová.
V kategorii duet skončila druhá dvojice Veronika Jandlová a Kateřina Gajdové, která také postupuje do Bučovic.

Mimo postupující pozice zůstali Jan Šťasta, Kristýna Kousalová a Anička Vildová. Všichni podali velmi kvalitní výkony, zpívali čistě, přirozeně a upoutali pozornost poroty.

Myslím, že mohu konstatovat, že máme ve škole velmi dobré zpěváky. Z celkového počtu dvanácti postupových míst získala naše škola celkem pět. V okresním kole budeme mít zastoupení ve všech čtyřech kategoriích.

Okresní kolo se koná 10. 5. 2018 v 10.00 v Katolickém domě v Bučovicích.

Všem soutěžícím děkuji za vzornou reprezentaci školy a všem postupujícím držíme palce do dalšího kola.

Výsledková listina

Mgr. Regina Kokešová