MISE 2018

Ve dnech 9. – 10. 10. 2018 proběhl v Chrudimi dvoudenní branný závod družstev MISE 2018, který pořádalo lanové centrum Proud ve spolupráci s Československou obcí legionářskou. Závodu se zúčastnil tým žáků 9. třídy ve složení Richard Hák, Ondřej Květenský, Ondřej Veselka, Lenka Müllerová, Patricie Pavlíková a Lucie Štouračová.

Úterní odpoledne se závodilo ve vojenském areálu v Chrudimi, kde si tým vyzkoušel základy slaňování a raftingu, střelbu na terč po zátěži, orientační běh, základy první pomoci a CQB (boj na krátkou vzdálenost). K večeru proběhlo vyhlášení výsledků a mimo jiné i předání „bojové dávky jídla“ pro nadcházející den v terénu. Následoval odpočinek a večeře. Soutěžící byli ubytováni v areálu základny ve vojenských vyteplených stanech. Hlavní závod odstartoval před 5:00 ráno budíčkem za řevu vojáků a sirén. Soutěžní družstva nastoupila před základnu, každému byl přidělen instruktor a místo v autobuse, který je přemístil na asi 40 minut vzdálené místo. Zde týmy dostaly zápisový arch a mapu se zakreslenými stanovišti, a vydali se s baterkami v rukou vstříc plnění úloh v okolí přehrady Seč. Strategie postupu již byla v režii každého týmu. Cestou kopcovitým terénem si družstvo otestovalo nejen týmového ducha, ale i orientaci v mapě. V závodu se žáci setkali s úkoly jako kroket s pneumatikou, lanová dráha, orientační běh, vzájemné porozumění a další. Nejvíce ze všeho si účastníci branného závodu užili slanění z hráze přehrady přímo do raftu.

Žáci se v branném závodu umístili na 11. místě, získali nevšední zkušenost a příjemně společně strávený čas.

Všem žákům děkuji za vydařenou akci a reprezentaci školy.

Mgr. Renáta Bugárová

Náhledy fotografií ze složky MISE 2018