Battlefiedl Brno 2023

Battlefield 2023

10. 5. 2023 se v lanovém centru Proud v Brně uskutečnil historicko-branný závod Battlefield. Jedná se o soutěž šestičlenných týmů žáků 2. stupně ZŠ a víceletých gymnázií, kterou pořádá Československá obec legionářská a LC Proud. Hlavním tématem letošního ročníku byla Operace Antimony – výsadek v protektorátu Čechy a Morava. Kromě historických znalostí museli žáci prokázat vysokou fyzickou připravenost a také jistou dávku psychické odolnosti. Body se získávají nejen za povinné vědomostní kvízy, šifry a pozemní úkoly, ale především za zdolávání vysokých lanových překážek (individuálních a týmových).

Naši školu reprezentovaly 3 šestičlenné týmy. V konkurenci 11 týmů vybojovali Burásci 9. místo (žáci 8.A a 8.B), Přespolňáci 5. místo (3 hoši a 3 dívky z 9. třídy) a Kočičáci místo 1. a postup do republikového finále.

Vítězný tým tvořili:
Vojtěch Růžička, Adam Bednář, Jakub Ondrejka, Tomáš Kramčík, Tomáš Fojtík a Jan Plachetka.

Hochům děkujeme za reprezentaci školy a přejeme mnoho úspěchů, odvahy a štěstí v národním finále, které se koná 16. 5. v Olomouci.

Mgr. Regina Kokešová

Náhledy fotografií ze složky Battlefield Brno 2023