Informace o platbách a průběhu ŠVP

Základní informace + pokyny k úhradě:

Termín: 13. 6. – 17. 6. 2016

Místo: RS Atlas Čenkovice, Čenkovice 67, 561 64 Jablonné nad Orlicí

Program: Cromagnon (varianta Tažení) zajišťuje agentura Tramtadadá

Cena: 2 700,- Kč zahrnuje ubytování, stravu, dopravu a program

Informace k platbě:

Záloha: 1 000,- Kč byla splatná do 31. 12. 2015

Doplatek: 1 700,- Kč splatný do 30. 4. 2016

Způsob platby: a) hotově – třídnímu učiteli nebo hospodářce školy

b) převodem na účet školy číslo 86-4147290207/0100

VS: 13172016

Zpráva pro příjemce: Švp - jméno dítěte a třída

Podrobnější informace agentury Tramtadadá:

(soubor s informacemi ke stažení zde)

hlavicka-trmtada.png

Vážení rodiče,

děkujeme Vám za důvěru projevenou zájmem o dobrodružství tvořené Tramtadadá. Ujišťujeme Vás, že celý náš realizační tým udělá vše pro co největší zážitek, bezpečí a pohodu Vašich dětí během společného dobrodružství.

Praktické informace k organizaci:

Co dát dětem na pobyt:

Uvedený seznam (na akci v rozsahu 5 dní) může být pomůckou pro rodiče, kteří posílají své dítě na podobnou akci poprvé. Konkrétní seznam a počty doporučujeme přizpůsobit délce akce, avizovanému počasí a specifickým potřebám dětí.

Oblečení

1x kartáček na zuby

1x zubní pasta

1x kelímek na čištění zubů,

1x mýdlo (nebo sprchový gel)

1x šampón

1x hřeben

1x krém na opalování

1x přípravek proti klíšťatům.

- kapesníky

Dále doporučujeme

1x baterka

1x umělohmotný hrnek

1x menší lžička

1x plastová láhev 0,5 l.

1x menší batůžek

- kapesné (v přiměřené výši)

- dopisní papíry či pohledy (nejmenším dětem předepište adresy)

- poštovní známky

- oblíbená hračka (knížka)

* dětem do deseti let se může hodit seznam oblečení a věcí, které si na akci vezou

Naše doporučení:

Zvažte, jestli je nevyhnutelné dávat s sebou dětem na akci mobilní telefony, tablety, fotoaparáty, šperky a jiné cennosti. Lehce se stane, že dítě mobilní telefon či fotoaparát poškodí, či ztratí při aktivitách v lese. Toto doporučení zde uvádíme proto, že nejsme schopni ručit za případnou ztrátu těchto věcí v průběhu programu (hlavně mimo středisko).

Informace o programu:

Dobrodružný program, který je pro vaše děti připravený, obsahuje několik různorodých aktivit. Ty pojí ucelený příběh na téma, které pečlivě vybrali pedagogové tak, aby celý program co nejlépe korespondovalo se vzdělávacím plánem školy.

Aktivity je možné roztřídit do několika kategorií:

• Pohybové aktivity (jde v nich především o rozvoj pohybových dovedností účastníků)
  • Tvořivost (má blízko k výtvarné výchově, často stojí i na řešení technických úkolů, hádanek a hlavolamů)
  • Dramatické aktivity (cílí na ztvárnění konkrétních postav a vystupování "v roli")
  • Kimovy hry (jsou zaměřené na postřeh, paměť a rychlou reakci)
  • Strategické hry (rozsáhlé velkohry vyžadující spolupráci účastníků, plánování jednotlivých kroků a řešení složitějších situací)
  • Environmentální aktivity (seznamují účastníky s různými jevy v prostředí, které znají, nebo teprve poznávají)
  • Relaxační aktivity (poskytnou uvolnění a aktivní oddech účastníků po náročnějších částech programu)

V průběhu akce jsou dílčí aktivity skládané tak, aby byl program pestrý a aby odpovídal věku účastníků, jejich fyzické kondici a aktuálnímu počasí (mokrá varianta programu je samozřejmostí).

* Všechny aktivity po večeři jsou zaměřené především na aktivní relaxaci a uvolnění. V průběhu nočních her (po setmění) jsou aktivity zaměřené na přivyknutí pohybu v neznámém prostředí.

* Aktivity zaměřené na vyvolávání leknutí, strachu, nebo znechucení, připravujeme pouze na vyžádání a i tehdy jedině pro dospělé, nebo kolektivy starší 15-ti let se souhlasem pedagoga.

Celý program dává dostatek prostoru pro využití silných stránek jednotlivců a zároveň podporuje rozvoj týmové spolupráce ve třídě.

Vaše děti celým programem provede sehraný tým zkušených animátorů.

Těšíme se na nové dobrodružství!

Za tým Tramtadadá:

Peter Burian