Přírodovědný klokan

Dne 10. 10. 2012 si žáci osmého a devátého ročníku vyzkoušeli své znalosti z přírodovědných předmětů (biologie, fyzika, chemie, matematika a zeměpis). Tuto soutěž pořádá Přírodovědecká fakulta UP v Olomouci ve spolupráci s Pedagogickou fakultou UP v Olomouci. Cílem soutěže je vzbudit zájem žáků o technické a přídodovědné obory.
     Soutěžící dostali 24 záludných otázek, které byly rozděleny podle obtížnosti do tří skupin. Prvních osm otázek bylo bodováno třemi body, dalších osm čtyřmi body a posledních osm pěti body. Každý soutěžící měl hned od začátku 24 bodů, protože za každnou špatnou odpověď se jeden bod odčítal.
     Výsledky žáků osmé a deváté třídy si můžete prohlédnout v tabulce.

Mgr. Eliška Vildová

Ukázka ze soutěže
příklad č. 14
Pštros trénuje na olympiádu zvířat. V pondělí v 8:15 ráno vytáhl hlavu z písku a zjistil, že dosáhl osobního rekordu. Pod zemí byl 98 hodin a 56 minut. Kdy pštros zastrčil hlavu do písku?

a) ve čtvrtek v 5:19
b) ve čtvrtek v 5:41