Den Země - sázení jedliček v 1. a 2. třídě

Den Země v 1. a 2. třídě

Dnešek, 22. 4. jsme si užili a oslavili Den Země zasázením našich jedliček, které jsme si přivezli v zimě z Jezírka. Nejprve jsme pracovali ve třídách na projektu Jedle bělokorá. Z odborných textů jsme zjistili spoustu nových informací o jedličce, ve skupinkách jsme si vytvořili plakátky s popisem a s obrázky jedle bělokoré.

Po svačince jsme popadli rýče, hrábě, kbelíky a samozřejmě každá třída svoji jedličku a vyrazili jsme sázet. Místa k sázení jsme měla vytyčena u křižovatky před školou. Společnými silami a s pomocí pana místostarosty Petra Maděry, který nám přivezl vodu a občas i pomohl s rýčem, jsme si nachystali jámy a zasadili svoje jedličky. Každou jedličku jsme označili popiskou.

A teď už jen společnou fotku, občas zalít a čekat, až z našeho malého stromečku vyroste pořádný strom.

žáci 1. a 2. třídy