Přírodovědný klokan

Přírodovědný klokan 2014/2015

Ve středu 15. října se žáci 8. a 9. ročníku zúčastnili celostátní soutěže Přírodovědný klokan 2014/2015. Tuto soutěž pořádá Přírodovědecká fakulta Univerzity Palackého v Olomouci ve spolupráci s Pedagogickou fakultou UP  v Olomouci. Cílem soutěže je vzbudit zájem žáků o technické a přírodovědné obory.
       Žáci řešili celkem 24 soutěžních úloh, které byly rozděleny do tří skupin podle bodování (úlohy za 3, 4 a 5 bodů). Podle daných propozic měli žáci na zpracování úloh 40 minut čistého času. Při řešení není dovoleno používat kalkulačky, tabulky ani žádnou jinou literaturu.
       Nejlepších výsledků dosáhli Michaela Kadulová - 67 bodů, Lukáš Krejčí - 64 bodů a Simona Grossová, Viktor Hošek a Milada Šedá - 61 bodů.
V přiložené tabulce jsou vidět všechny výsledky, kterých jednotliví žáci dosáhli.
        K soutěži Přírodovědný klokan fungují vlastní stránky, které jsou na stránkách Katedry algebry a geometrie PřF UP v Olomouci. Najdete zde informace o soutěži, výsledky minulého ročníku atd. www.kag.upol.cz/prirodovednyklokan.

Ing. Helena Weidingerová, Mgr. Eliška Vildová