Škola se zvířátky

ŠKOLA SE ZVÍŘÁTKY – akce pro předškoláčky a jejich rodiče

V úterý 21. října 2014 proběhlo 1. setkání předškoláčků a jejich rodičů ve třídách 1. stupně základní školy. Cílem všech setkání je postupná adaptace dětí z mateřské školy do školy základní, procvičení, prohloubení získávaných dovedností a znalostí.

Děti přišly s očekáváním, jaká zvířátka by ve škole mohla být. Po prožití odpoledního času na koberci, v lavici, ale i u tabule děti zjistily, že mohou ve škole potkat také zvířátka ze zoologické zahrady i z babiččina dvorku. Společně si poslechly pohádku, naučily básničku, procvičily prstíky i jazýčky, protáhly svá těla, dojely vláčkem do ZOO a díky interaktivní tabuli postavily boudu pro psa a opravily vláček. Taky si třeba společně zazpívaly. Děti odcházely s drobností v ruce, ale i s úsměvem na tváři, což pro nás bylo příjemným poděkováním.

Těšíme se na další setkání 25. listopadu 2014 v 16 hodin.

Za kolektiv pedagogů 1. stupně Mgr. Renata Czelisová