Okresní kolo zeměpisné olympiády

17. 2. 2016 se uskutečnilo okresní kolo zeměpisné olympiády ve Vyškově. Naši školu reprezentovaly dvě žákyně z 8. třídy – Helena Šolcová a Adéla Hrnčířová. Pro obě dvě nebyla soutěž vůbec jednoduchá, protože patřily do kategorie společně s dětmi z devátých ročníků, kteří jsou starší a můžou mít více zkušeností. I přesto však v soutěži obstály velmi dobře.

Olympiáda se skládá ze tří hodinových testů. Práce s atlasem, test geografických znalostí a praktická část, kde účastníci musí projevit schopnost analýzy a syntézy dat, zvládnout logické úlohy a velmi často uplatnit i znalosti z matematiky a všeobecný přehled. Proto je olympiáda ze zeměpisu vcelku náročná.

V konkurenci dvaceti žáků osmých a devátých tříd z celého okresu, včetně gymnázií, skončila Helena na pěkném 15. místě a Adéla na vynikajícím 5. místě. Za skvělou reprezentaci školy holkám děkuji a těším se na úspěchy v příštím roce.

Mgr. Tereza Smejkalová