Vida - zábavné vědecké centrum

VIDA - vědecké zábavní centrum pro děti i dospělé

Přesně rok je toto centrum otevřené v Brně na výstavišti. Jedna hala je plná interaktivních exponátů, které přímo lákají si vědu "osahat".

Prvního prosince se do tohoto světa plného tajů a záhad vědy vydala šestá třída. Po prvních rozpačitých pohledech po obří hale, se oči "malých badatelů" rozšířily úžasem z poznání.

Na začátek šesťáky čekal hodinový program ČAS NA ČAS vedený zkušenými Vidátory - lektory. Žáci se seznámili s plynutím času, zkusili si vyrobit jednoduché stroje, které jsou schopné odměřovat čas. Poslední a závěrečnou aktivitou byla výroba funkčních přesýpacích hodin.

Program pokračovat volným pohybem po hlavní expozici, kde si žáci sami hledali exponáty, které je zajímají a zkoušeli jejich činnost. Toto jejich bádání bylo přerušeno další společnou aktivitou - divadlem s názvem DĚLÁM TLAKY, DĚLEJ TAKY - kde byly seznámeni s účinky atmosférického tlaku a vakua. Pobyt ve VIDĚ jsme zakončili druhou částí samostatného zkoumání vystavených pokusů.

Za sebe mohu říci, že jsem zde nebyla poprvé a určitě ne naposledy.

Mgr. Eliška Vildová

fotografie