Úspěchy na zeměpisné olympiádě

Úspěchy v zeměpisné olympiadě

Dne 21. a 22. února 2017 se ve Vyškově uskutečnilo okresní kolo zeměpisné olympiády. Již se stalo tradicí, že naše škola sem každoročně vysílá své nejšikovnější žáky. Letošní ročník reprezentovali tito soutěžící: za kategorii A - (6. třída), Václav Huzlík a za kategorii C - (8. a 9. třída), Adam Klofáč a Adéla Hrnčířová. Všichni tři pilně pracovali na náročném testu, který se skládal ze tří hodinových částí. Práce s atlasem, test geografických znalostí a praktická část. Úkoly zadané Přírodovědeckou fakultou Karlovy univerzity nejlépe splnil Vašek Huzlík, který v konkurenci 20 řešitelů získal první místo! I Adéla na 10. a Adam na 17. místě z 22 soutěžících ve své kategorii prokázali svou konkurenceschopnost mezi většími školami a gymnázii na okrese Vyškov. Jejich výsledky jsou také velmi pěkné. Vašek postupuje do krajského kola, kde se již jednou naše škola reprezentovala. Nezbývá nic jiného, než Vaškovi popřát hodně štěstí a 22. března držet palce!

Mgr. Tereza Vonderková

Náhledy fotografií ze složky Úspěchy na zeměpisné olympiádě