Londýn

Zájezd do Londýna

V termínu 7. 5. - 11. 5. 2018 se 25 žáků naší školy vydalo na poznávací zájezd do Londýna. Mnozí z nás se asi nejvíce báli cesty, která trvala bezmála 22 hodin. Ale všichni jsme to zvládli a po příjezdu do Londýna jsme se hned vydali na první poznávací trasu, která směřovala z Greenwiche, odkud jsme se lodí vydali do the City of London. Tam jsme navštívili The Tower of London and Tower Bridge. Večer si anglické rodiny vyzvedly své svěřence a odvezly si je do svých domovů. Musím říct, že většina žáků byla maximálně spokojena se svými hostiteli. Druhý den jsme se vydali na odpočinkový výlet do Hampton Court Palace – bývalé sídlo Jindřicha VIII a odpoledne do muzea Madame Tussaud – Muzea voskových figurín. Třetí den, ve čtvrtek, nás opět čekal náročný program, a to celodenní túra po the City of Westminster. Z O2 Arény jsme se metrem dopravili do centra Londýna, prošli jsme kolem The Houses of Parliament, Westminster Hall a Abbey a pak jsme zamířili k London Eye, kde jsme si užili krásného výhledu. U London Eye se k nám na chvíli připojil se svou kamarádkou Paul, kterého si všichni pamatujeme z jeho loňské návštěvy u nás na škole. Naše trasa dále vedla přes White Hall, St. Jame´s ParkBuckingham Palace, Trafalgar Square and Chinatown. Poslední tečkou za naším putováním po Londýně byl prostor na koupi suvenýrů na Leicester Square a zásob jídla na zpáteční cestu v Tesco shop.

Domů jsme se vrátili v pořádku, plní dojmů a zážitků.

Mgr. Karla Žáčková

Náhledy fotografií ze složky Londýn