Jdi na obsah Jdi na menu

MISE 2017

MISE 2017

V úterý 3. října jsme se vydali jako šestičlenná skupinka 9. třídy (Anička Randýsková, Lidka Kratochvílová, Terka Slabá, Adam Klofáč, Vašek Krauer a Jirka Petržela) pod vedení Reginy Kokešové reprezentovat naši školu na celostátní branný závod s názvem MISE 2017. Soutěž byla určena úspěšným týmům ze soutěže Battlefield (náš tým v červnu 2017 obsadil v Battlefieldu 4. místo na mistrovství republiky) a Karakoram. Závod byl pořádán Českou obcí legionářskou a lanovým centrem Proud Praha v objektu vojenského letiště v Chrudimi.

První den i s deštivým počasím nás čekal výcvik, kde jsme si mohli vyzkoušet střelbu ze vzduchovky po zátěži, překážkovou dráhu, slaňování a orientační běh. Večer byly na hromadném nástupu vyhlášeny výsledky z některých aktivit a náš tým, s názvem KŘENI, se umístil na 11. místě na střelbě po zátěži a na 17. místě v orientačním běhu ze všech 20 týmů. Druhý den nás čekal brzký budíček a to už ve 4:15. Měli jsme 10 minut do odjezdu ve vojenských Tatrách, které nás rozmístily v neznámém lese. Chvíli po vysazení z Tatry nám náš instruktor předal mapu. Naším úkolem bylo se zorientovat a plnit nejrůznější druhy úkolů, zaměřené hlavně na spolupráci v týmu. V 8 hodin jsme se nechali převést na základnu, kde jsme splnili úkol s názvem „cesta z pekla'' a po splnění jsme jeli opět do lesa na další úkoly. V 13:00 byl konec. Pro představu jsme ušli v terénu asi 15 km. Na vyhlášení výsledků jsme se dozvěděli, že náš tým se umístil na 2. místě v kategorii základních škol. KŘENI vytrvali i za nepříznivých podmínek, spolupracovali a domů si přivezli stříbrnou medaili!!!!!