Zvířata v ohrožení

Zvířata v ohrožení

Dne 16. 10. 2017 se žáci 6. třídy zúčastnili v rámci učiva ekologické výchovy výukového programu v ZOO Brno „Zvířata v ohrožení“.
Nejdříve se v návštěvnickém centru seznámili nad mapou světa s přirozeným prostředím ohrožených zvířat na celém světě, dozvěděli se, co konkrétní druhy ohrožuje. Zjistili, jakou roli v záchraně ohrožených druhů hrají zoologické zahrady. Ve skupinové práci vypracovali prezentace o projektech na záchranu sysla obecného, mořské želvy, tamarína pinčího a jestřába mandžuského. V závěru teoretické části nám byl představen z blízka papoušek ARA, kterého děti krmily oříšky.

Ve druhé části programu třída vyrazila do terénu a o ohrožených druzích se z výkladu průvodce děti dozvěděly více informací přímo u výběhů a klecí zvířat. Ve finále jsme byli seznámeni s nejnovějším atraktivním přírůstkem brněnské ZOO – párem lvů, kteří jsou v ZOO teprve od srpna.

Program byl výborně připraven, plně odpovídal schopnostem a úrovni dětí. Navíc nám neuvěřitelně přálo počasí.  Jen škoda, že mnohé dětí strávily při rozchodu v ZOO víc času u stánků s jídlem a pitím než u výběhů zvířat a více než zajímavě podané informace o zvířecích rodinách je zajímalo, zda si budou moci koupit něco v KFC u nádraží L (mimochodem, díky jejich nedochvilnosti žádný rozchod u nádraží nebyl).

Mgr. Regina Kokešová

Náhledy fotografií ze složky ZOO v ohrožení