Adaptační pobyt páté a šesté třídy

Adaptační pobyt

Ve dnech 25. – 27. 9. proběhl adaptační pobyt pro žáky 5. a 6. ročníku ZŠ Křenovice v RS Záseka Netín. Akce se zúčastnilo 39 dětí a 5 pedagogů (třídní učitelky, asistentka, animátoři).

Cílem bylo zlepšení klimatu ve třídách, vzájemné poznání dětí i vyučujících. Dostatek času byl vyhrazen na aktivity v rámci třídních kolektivů. Další část tvořily teambuildingové aktivity. Děti v šesti týmech plnily společné úkoly (některé zaměřené na fyzickou zdatnost, některé na spolupráci, kreativitu, znalosti), vymýšlely strategie jak dosáhnout úspěchu, ale také se musely umět smířit s neúspěchem, přijímaly různé role v týmu.

Pobyt splnil veškerá očekávání. Dětem se líbila zejména aktivita Magic Battle, táborák, hra minové pole, „orienťák“ s kvízem.

Akce byla finančně podpořena z dotace Jihomoravského kraje na naplňování minimálních preventivních programů v rámci projektu Pohodová škola 3.

Mgr. Regina Kokešová – vedoucí kurzu

Náhledy fotografií ze složky Adaptační pobyt 5+6