Battlefield

BATTLEFIELD  2019

Battlefield je soutěž šestičlenných týmů základních škol s historickým tématem 2. světové války. Na realizaci jednotlivých kol se kromě Československé obce legionářské a Lanových center PROUD podílejí i Kluby vojenské historie. Každý z těchto subjektů má na starosti některá ze soutěžních stanovišť. Soutěž je kombinací lezení na lanových překážkách, aktivit na zemi a znalostí z historie, body se získávají i za doma připravenou odevzdanou prezentaci. Tématem letošního roku byla osobnost Jaroslava Šperla.

Krajské kolo soutěže se konalo 15. 5. v Brně. Naši školu reprezentoval tým HORNÍ – DOLNÍ ve složení Lucie Štouračová, Lenka Müllerová, Václav Huzlík, Richard Hák, Jan Hrnek a Erik Alexander. Celkem soutěžilo 12 týmů a našim žákům se podařilo vybojovat pěkné 5. místo – s minimálním bodovým odstupem od třetího postupového místa, což všechny dost mrzelo L.

Regina Kokešová – vedoucí týmu

Náhledy fotografií ze složky Battlefield