Miniveletrh středních škol ve Slavkově

V úterý 9. 4. se žáci 8. třídy zúčastnili Miniveletrhu SŠ, který se konal ve společenském centru Bonaperte ve Slavkově. Žáci se mohli seznámit se studijními i učebními obory některých blízkých středních škol. Své obory velmi dobře prezentovala Integrovaná střední škola Slavkov (mohli jsme se seznámit s profesí kuchaře, číšníky, barmanky, baristky, automechanika, truhláře, vyzkoušet si přípravu studené kuchyně), užitečné informace o možnosti studia podali studenti ISŠ v Sokolnicích.  Zajímavý učební obor prezentovala Nová Mosilana Brno. Nejvíce všechny nadchl trenažer na výuku řízení osobního automobilu a „ozoboti“ (malí robotci, kterým žáci mohli naprogramovat cestu připraveným bludištěm).

Snad akce alespoň trochu přispěla současným osmákům k orientaci v možnostech budoucího výběru středních škol.

Mgr. Regina Kokešová – třídní učitelka 8. třídy

Náhledy fotografií ze složky Miniveletrh středních škol ve Slavkově