Velký úspěch našich malých matematiků

V letošním školním roce jsme zaznamenali zvýšený zájem žáků 5. třídy o matematickou olympiádu. V prvním pololetí zájemci průběžně vypracovávali zadané úkoly, což se některým dařilo bez větších komplikací, jiní se u toho pořádně zapotili a další to vzdali už před cílem. Do okresního kola můžou postoupit jen ti nejlepší z nejlepších, a tak jsme 30. ledna 2019 do Vyškova vyrazili pouze se 3 žáky. V časovém limitu 90 minut soutěžící museli vyřešit další 3 náročné úlohy, s čímž si naši žáci poradili bravurně. Petra Procházková v soutěži ztratila pouhé 3 body z plných 18, díky čemuž okresní kolo matematické olympiády ovládla, z celkového počtu 32 soutěžících se umístila na vynikajícím 1. místě. Anežka Macháčková se ztrátou 1 dalšího bodu na Petru skončila na 2. místě. Poslední reprezentant naší školy Tomáš Kramčík se ve velké konkurenci probojoval na velmi pěkné 6. místo. Naše škola tak ukázala, že může konkurovat mnohem větším školám z celého okresu. Našim malým matematikům přeji spoustu úspěchů v dalších letech, stále skvělé logické myšlení a neustálé prohlubování zájmu o matematiku.

Mgr. Ivona Kejíková

na-web.jpg