Mimořádný úspěch v krajském kole Zeměpisné olympiády

I v dobách nouzového stavu se jistě stala řada pozitivních událostí. Jednou z nich je bezpochyby výsledek Vaška Huzlíka, žáka 9. třídy naší školy, v krajském kole Zeměpisné olympiády, které se letos z důvodu mimořádných opatření konalo 27. dubna ONLINE! Soutěžící tak čelili nevšedním podmínkám, které do jisté míry můžou být ještě náročnější než obvykle; pracovali s digitálním atlasem, řešili test geografických znalostí, ochuzeni nebyli ani o praktickou část. Vašek uplatnil své zkušenosti získané na Zeměpisné olympiádě v minulých letech, zabojoval a ze soutěže si odnesl 78,5 bodu (ze 100 možných), což mu přineslo neuvěřitelné 2. místo. Vašek se tak stal druhým nejlepším geografem v kategorii C v celém Jihomoravském kraji. Navzdory perfektnímu výsledku bohužel nepostoupil do kola celostátního, konkurence byla veliká, a skončil jen pár příček pod čarou. Jelikož od příštího roku již bude Vašek studovat na střední škole, byla to jeho poslední olympiáda v reprezentačním dresu ZŠ Křenovice, a mě proto mrzí, že jsem si s ním nemohla naposledy užít atmosféru krajského kola naživo. Vaškovi ještě jednou moc gratuluji a přeji mnoho úspěchů na střední škole.

Mgr. Ivona Kejíková

vaclav_huzlik_diplom.png