Okresní kolo přehazované

Úspěch žáků ZŠ Křenovice

Dne 22. 1. 2020 proběhlo ve Vyškově okresní finále v přehazované v kategorii smíšených družstev     3. – 5. ročníků. Žáci ZŠ Křenovice se ve velmi silné konkurenci devíti škol okresu Vyškov prosadili a obsadili vynikající 3. místo se stejným počtem bodů jako ZŠ Pustiměř, která skončila druhá. První místo a postup do Brna si zajistila ZŠ Letní pole Vyškov.

Je třeba konstatovat, že velké úplné městské školy mají daleko větší možnost výběru sportovních talentů než v Křenovicích (některé školy mají přes 700 žáků), přesto naši žáci dosahují již tradičně vynikajících úspěchů ve sportovních soutěžích. Doufám, že tento trend bude i nadále pokračovat.

Družstvo ZŠ Křenovice hrálo ve složení: Marie Schořová, Marie Kolesnáčová, Jan Plachetka, Tomáš Barák, Vojtěch Růžička, Jakub Zdražil a Tomáš Fojtík.

Mgr. Ivan Mazáč