Okresní kolo Zeměpisné olympiády

V úterý 25. 2. a ve středu 26. 2. se vybraní žáci naší školy zúčastnili okresního kola Zeměpisné olympiády. V úterý v kategorii A soutěžili žáci 6. třídy Martin Lažek a Erika Hrubá, v kategorii B Matyáš Přikryl a Vojta Hořava ze 7. třídy. Ve středu se soutěže účastnili z 8. třídy Daniel Mazal a z 9. třídy Václav Huzlík, oba v kategorii C. Šesťáci se umístili na krásném 5. (Martin) a 8. místě (Erika) z celkového počtu 25 zúčastněných, sedmáci skončili na 11. (Matyáš) a 19. místě (Vojta) z 24 účastníků. Dan obsadil 27. místo z 30 soutěžících a Vašek okresní kolo dokonce vyhrál, a tak postupuje do kola krajského, které se uskuteční 25. března. Vaškovi moc gratulujeme k postupu a přejeme mnoho úspěchu v krajském kole. Ostatním žákům děkujeme za účast a doufáme, že si z okresního kola odnesli cennou zkušenost.

Mgr. Eliška Brabencová a Mgr. Ivona Kejíková