Po slavkovkém bojišti

Dějepis s osmáky trochu jinak

V rámci výuky dějepisu vyrazila 3. 12. osmá třída na výjezd „po slavkovském bojišti“. Přesto, že jsme se vzdálili od bydliště jen pár kilometrů, většina žáků byla na těchto místech poprvé.

První zastávka byla u Tvarožné. Vylezli jsme na kopec Santon a vysvětlili jsme si, kde 2. 12. 1805 probíhala bitva.  Exkurze navazovala na dějepisné učivo o Napoleonových dobyvačných válkách.

Druhá zastávka nás přivedla na Žuráň. Tam jsme si u mapy ukázali postavení armád a také jsme trochu pracovali s buzolou a mapou. Orientace v terénu činila mnohým nemalé problémy, ale nakonec se všichni v mapě zorientovali a byli schopni pomocí mapy pojmenovat okolní obce.

Vyvrcholením našeho poznávání byla návštěva interaktivního muzea a kaple na Mohyle míru.

Po celou dobu exkurze žáci plnili úkoly, vyhledávali informace a s větším či menším úspěchem vyplňovali pracovní list o slavkovském bojišti a samotné bitvě.

Mgr. Regina Kokešová

Náhledy fotografií ze složky Po slavkovském bojišti