Techday

TECHDAY NA ZŠ KŘENOVICE

Moderní technologie prostupují do našich životů stále více, a proto je důležité držet s vývojem krok i v oblasti vzdělávání. Že škola není muzeum, ale místem inspirace pro žáky i učitele jsme se přesvědčili v úterý 3. 3. 2020 i u nás na Základní škole v Křenovicích. Děti 5.-9. třídy si tentokrát do školy nebraly učebnice a sešity, ale tvořily a vzdělávaly se v oblasti nových technologií. V šesti vyučovacích hodinách žáci obešli šest stanovišť, kde si mohli vyzkoušet programování v Minecraftu, virtuální a smíšenou realitu, tvorbu 3D hologramu, videomapping, práci s ozoboty, programování pomocí micro:bitů a prohlédnout si 3D tiskárnu. Je důležité si uvědomit, že tyto mnohdy opovrhované stroje a roboti mohou sloužit i jako nástroj k tvorbě, ke vzdělávání, nejen jako zábava. Nejen na školách se všechny zmíněné technologie hojně využívají a budou se objevovat stále více, takže o ně nechceme děti ochudit.

Bez pomoci by se ale nic z toho nemohlo uskutečnit. Proto moc děkujeme Microsoftu pro školství a společnosti Epson za zapůjčení technologií, ZŠ a MŠ Chýně a ZŠ Brno, Řehořova za skvělé vedení workshopů a zapůjčení technologií a v neposlední řadě také Studentskému Trenérskému Centru Microsoft.

Akce byla velmi pozitivně hodnocena a všem zúčastněným se líbila.

Za organizátory Mgr. Renáta Bugárová

Odkaz na video na školních facebookových stránkách: https://www.facebook.com/102505764710315/videos/2681992331930205/.

Náhledy fotografií ze složky Techday