Stavíme dům

Elektrosoutěž - Stavíme dům

Elektrosoutěže Stavíme dům se zúčastnili všichni žáci naší osmé třídy. Všechny týmy se "poprali" s nelehkým úkolem, kterým bylo zapojení zásuvky, schodišťového vypínače, alarmu a postavení roubenky ze stavebnice. Podrobnosti o soutěži si můžete přečíst v přiloženém letáku od MAP Slavkov.

Mgr. Eliška Vildová

Stavíme dům
Soutěž s MAP II pro žáky 7.-8. ročník ZŠ
Termín: 3. rok projektu / červen 2021
Čas: 120 minut
Místo: prostory základních škol na Slavkovsku

Popis aktivity:
Soutěž je určena pro žáky základních škol, tým je tříčlenný, složený z žáků 7.-8. tříd. Každé družstvo bude mít za cíl postavit maketu dřevěné roubenky ze stavebnice Walachia a tuto osadit elektrickým obvodem jehož součástí bude baterie, žárovka, bzučák. Po splnění zadaného úkolu bude tento model předán porotě k hodnocení. Pro zpestření soutěže bude zařazen i krátký kvíz vztahující se k dané problematice.

Přihlášení do soutěže:
Přihlášení jednotlivých družstev do soutěže probíhá nejpozději do 18.06.2021 na e-mail: map2slavkov@seznam.cz.

Personální zabezpečení: J. Schovancová, P. Hrozek, lektoři

Náhledy fotografií ze složky Stavíme dům