Závěrečné práce žáků 9. třídy

Ve dnech 16. a 17. června proběhly již tradiční prezentace závěrečných prací žáků 9. třídy. Letošním deváťákům jejich přípravu ztížila distanční výuka a některým také posunutý termín přijímacích zkoušek na střední školy, a tak tvorbu svých prací doháněli na poslední chvíli. Navzdory tomu všichni tento nelehký úkol dovedli do zdárného konce a vystoupili před třídou, před panem ředitelem, paní zástupkyní a svými učiteli. Během uplynulých dvou dnů byli posluchači seznámeni s tématy z nejrůznějších oborů – virtuálně jsme prostřednictvím některých prací cestovali po naší zemi, zamysleli jsme se nad tím, jaké to je žít se sociální fobií či s poruchou příjmu potravy, dozvěděli jsme se, jaké jsou výhody a nevýhody sociálních sítí nebo že Covid-19 rozhodně nebyl prvním virem, který by v dějinách lidstva způsobil celosvětovou pandemii. Věřím, že si všichni žáci během tvorby svých prací osvojili řadu nových dovedností, a především si vyzkoušeli, jaké to je vystupovat před publikem. Získané zkušenosti jistě uplatní také v budoucnu, ať už při dalším studiu či ve svém zaměstnání.

Mgr. Ivona Kejíková

Náhledy fotografií ze složky Závěrečné práce žáků 9. třídy