Okresní kolo Zeměpisné olympiády

Ve středu 23. února 2022 se vybraní žáci naší školy zúčastnili okresního kola Zeměpisné olympiády, která proběhla stejně jako v loňském roce v online podobě. Soutěž byla tradičně rozdělena na tři části (práce s atlasem, písemný test geografických znalostí, část praktická) na základě testovaných znalostí a dovedností. V testu znalostí bylo zaměření úloh nad rámec běžné školní výuky, nešlo o pouhé memorování poznatků, ale soutěžící museli prokázat také schopnost analýzy a syntézy poznatků a vysvětlení a pochopení problémů. Při práci s atlasem a v praktické části zase museli uplatnit dovednost pracovat se zdroji informací. Největšího úspěchu jsme dosáhli v nejmladší kategorii (kategorie A), kde se Jan Šťasta ze 6. třídy umístil na perfektním 4. místě a díky získanému počtu bodů postoupil do krajského kola. V nejstarší kategorii pro 8. a 9. ročníky (kategorie C) soutěžili rovnou tři žáci naší školy a ve velké konkurenci celkem 34 účastníků se rozhodně nenechali zahanbit. Matyáš Přikryl skončil na 5. místě, Lukáš Rérych na 7. místě a Vojta Krauer na 12. místě. V kategorii pro 7. třídy (kategorie B) bojoval jen Waldemar Záhořík, který nakonec obsadil 19. místo z 22 zúčastněných, ale i takové umístění pro něj jistě bylo cennou zkušeností. Všem soutěžícím gratuluji k pěkným výsledkům a Jeňovi držím palce do krajského kola, které se uskuteční 30. března 2022.

Mgr. Ivona Kejíková