Družina za školou - listopad 2011

V sobotu 12. listopadu se děti ze školní družiny i se svými maminkami sešly v naší škole na třetím setkání v rámci akce "Družina za školou". V letošním roce to bylo setkání první a předpokládáme, že nebylo poslední.

Slunečné podzimní počasí způsobilo, že se nezúčastnili všichni přihlášení, ale něco málo přes 30 účastníků zaplnilo třídu opravdu dostatečně. Tvořili jsme z korálků hvězdičky a drobné ozdoby či cokoli dalšího dle vlastního uvážení a z petlahví květy různých barev a tvarů. Myslím, že všichni, kteří přišli, se výtvarně vyřádili, děti si pohrály, maminky vypily kávu a ochutnaly zákusek a společně jsme si užili příjemné odpoledne.

Recept na roládu je tentokrát velice jednoduchý:

Na vymaštěný a pečícím papírem vymazaný plech vlijeme piškotové těsto světlé nebo s trochou kakaa ve velmi nízké vrsvě (asi 1 - 1,5 cm). Pečeme krátce dorůžova, pak i s pečícím papírem přeložíme na mokrou utěrku a stočíme do rolády. Po vychladnutí rozmotáme, podle vlastní úvahy naplníme a opět stočíme, tentokrát už bez utěrky a pečícího papíru. Nahoru polevu jakou máte rádi. Náplň může být jakýkoli máslový krém nebo třeba šlehačka s kousky kompotovaného ovoce zpevněná ztužovačem. DOBROU CHUŤ!